Deklaracja dostępności
Urząd Miejski w Olszynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony rada.olszyna.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Ocenę dostępności sporządzono na podstawie testu przeprowadzonego automatycznym narzędziem sprawdzającym dostępność stron internetowych.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
.
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H - Strona główna<br />SHIFT + ALT + M - Zawartość strony<br />SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka<br />SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marzena Pocztowska, radamiejska@olszyna.pl , tel. 75 7212050 wew. 42 — mejlowo W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Informatyk, e-mail: admin@olszyna.pl lub telefonicznie Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 757212050. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności..
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Link do aplikacji mobilnej: .
Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji: .
Dostępność architektoniczna
Dostosowanie wejść do budynku Urząd Miejskie w Olszynie zlokalizowany jest w budynku przy ul. Wolności 20, 59-830 Olszyna. Wejście główne do budynku jest w pełni dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami (brak barier architektonicznych). Wejście prowadzi do holu z klatką schodową i szybem windy. Osobom niepełnosprawnym mającym problemy z samodzielnym poruszaniem się, zostanie udzielona pomoc pracownika Urzędu. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem pod numerem telefonu (+48) 75 7212050. Na parterze w holu budynku Urzędu zainstalowano domofon, po użyciu którego pracownik Urzędu zobowiązany jest zejść i obsłużyć niepełnosprawnego petenta. Dostosowanie korytarzy Budynek Urzędu Miejskiego w Olszynie jest obiektem trzykondygnacyjnym. Korytarze są dostosowane do poruszania się osób niepełnosprawnych. Dostosowanie schodów Na każdą kondygnacje prowadzi klatka schodowa wyposażona w poręcze. Dostosowanie windy Budynek posiada windę przystosowaną do obsługi wózków inwalidzkich. W windzie brak komunikatów głosowych. Dostępność pochylni Przystosowanie architektoniczne budynku dla osób niepełnosprawnych wyklucza potrzebę stosowania pochylni. Dostępność platform Budynek posiada platformę do obsługi wózków inwalidzkich. Platforma znajduje się na korytarzu pierwszego piętra i służy do przemieszczenia się na półpiętro celem pokonania ośmiu stopni schodów do działu Finansowego. Dostępność informacji głosowych Budynek nie posiada głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osób niewidomych i słabowidzących. Dostępność pętli indukcyjnych Budynek nie posiada pętli indukcyjnych. Dostosowanie parkingów Przy budynku Urzędu są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Prawo wstępu z psem asystującym Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.